O klubie

Granat Skarżysko -Kamienna – jeden z najstarszych klubów piłkarskich województwa świętokrzyskiego występujący obecnie w klasie okręgowej.

Największym osiągnięciem klubu było zajęcie 1 miejsca, w Mistrzostwach III ligi, w sezonie 2013/14. (Przegrali w barażach z Sokołem Ostróda, w dwumeczu było 2:2, w karnych dla Sokoła 4:2).

Klubowe barwy: niebiesko-biało-czerwone.

Jako oficjalna data założenia uważany jest dzień 22 maja 1928  roku. Powstał w wyniku inicjatywy pracowników Państwowej Fabryki Amunicji. Założone przez nich w 1927 roku koło sportowe „Elaboracja” zmieniło rok później swoją nazwę na Granat. Stanowisko prezesa klubu objął inż. Władysław Pacak.

W trakcie swego istnienia doszło do kilku zmian nazwy klubu. Od roku 1949 nosił nazwę Stal, która została zmieniona w 1955 na ZKS Granat. W roku 2000 doszło do połączenia klubu z KKS RUCH Skarżysko-Kamienna co zaowocowało zmianą nazwy na Granat/Ruch. Obecnie klub występuje pod nazwą KS Granat z powodu rozłączenia się klubów w 2003 roku.

Stadion Granatu we wcześniejszych latach był jednym z największych stadionów na terenie Kielecczyzny. Jego pojemność wynosiła 25 000 osób, ale w wyniku przebudowy posiada obecnie ok. 2 – 2,5 tys miejsc (w większości ławki), w tym ok. 700 siedzisk w postaci krzesełek. Na stadionie występowali znani piłkarze, a w organizowanych przez klub turniejach zagrały największe polskie drużyny piłkarskie: Widzew Łódź, Legia Warszawa, Górnik Zabrze, Lech Poznań, Ruch Chorzów czy ŁKS Łódź. Wizytę w klubie i na stadionie złożył także Kazimierz Górski, który w tamtym czasie trenował Panathinaikos Ateny.